O nas

ARSMEDICA to Specjalistyczny Gabinet Lekarski świadczący najwyższej jakości usługi w zakresie  ginekologii i położnictwa, w szczególności w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności, ultrasonografii, diagnostyki prenatalnej i perinatologii. Diagnostykę i leczenie prowadzimy w oparciu o rekomendacje i wytyczne towarzystw naukowych, zgodnie z zasadami  EBM (evidence based medicine).

 

W diagnostyce wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt:

 

Voluson E8 Expert BT 13 HDlive

najwyższej klasy ultrasonograf, dedykowany dla położnictwa i diagnostyki prenatalnej.

Aparat wyposażony w zestaw głowic, w tym głowicę Convex oraz Endocavity posiadające możliwość obrazowania w trybie 3D/4D oraz obrazowanie w trybie HDlive.

 

                             

 

  • 3D to technika obrazowania umożliwiająca uzyskanie obrazu z wyrażeniem głębi, czyli w tzw. trójwymiarze. Obraz obrabiany jest cyfrowo przez komputer na podstawie wielu dwuwymiarowych fotografii zrobionych pod różnym kontem.
  • Real time 4D to możliwość uwidocznienia obrazu 3D w czasie rzeczywistym (czwarty wymiar – czas). Obraz w technologii 4D powstaje dzięki bardzo szybkiemu przetwarzaniu zdjęć w trybie 2D i 3D.

Wbrew obiegowej opinii USG 3/4D nie służy jedynie doskonałemu uwidocznieniu „buzi  malucha” lecz jest doskonałym narzędziem diagnostycznym służącym do wykrywaniu i diagnostyki wielu nieprawidłowości i wad wrodzonych płodu. W ginekologii zastosowanie głowicy dopochwowej z opcją 3D/4D pozawala uzyskanie tak zwanej płaszczyzny koronalnej macicy (z reguły niedostępnej w ultrasonografii 2D), co pozwala min. na wykrycie  i pełną diagnostykę wrodzonych malformacji macicy (zaburzenie rozwojowe przewodów Müllera).

  • HDlive to rozbudowana o nowe elementy obrazowania technologia 3D/4D. Wprowadzenie „wirtualnego źródła światła” umożliwia podświetlenie buzi dziecka pod dowolnym kontem co pozwala na uwydatnienie i lepszą wizualizację pewnych detali anatomicznych. Daje to możliwość pokazania przyszłym rodzicom ruchów i zachowań dziecka , jego uśmiechów, grymasów, zaciskających się piąstek ale również jeszcze dokładniejszej diagnostyki wad wrodzonych płodu. Ma to szczególne znaczenie przy ocenia twarzy płodu, służy również do dokładniejszej oceny kręgosłupa, kończyn i powłok brzusznych płodu.

Obraz wymiarze HDlive daje możliwość uzyskania obrazów praktycznie porównywalnych z oceną feoskopową płodu – metodą polegającą na wprowadzeniu kamery i obserwacji płodu na żywo, wykorzystywanej tylko w trakcie zabiegów terapii wewnątrzmacicznej płodu.

  • STIC to zaawansowana technologia obrazowania trójwymiarowego polegająca na przestrzennej ocenie struktury serca płodu w czasie jego pracy. Pozwala na zapisanie, archiwizację a następnie dowolne odtwarzanie i obróbkę. STIC zwana „echokardiografią przyszłości” pozwala na uzyskanie dowolnych przekrojów serca w 2D i 3D oraz dowolne zestawienie i  rekonstrukcję w trakcie pracy serca.

 

Kardiotokograf L8A Luckcome

wyposażony w duży, kolorowy ekran 7" LCD umożliwia wygodny monitoring kardiotokograficzny takich parametrów jak: FHR (cardio), TOCO (skurcze macicy), FMOV (ruchy płodu). Komfort pracy zapewnia także zaawansowany system obróbki sygnału DSP, dzięki któremu nie słychać żadnych niepożądanych dźwięków, zaburzających rytm pracy.

                                    

 

 Aparat do KTG dzięki wbudowanej drukarce termicznej pozwala na bieżące drukowanie monitorowanych parametrów. Czytelny i wyrazisty wydruk o szerokości 110 mm ułatwia prawidłową interpretację wykresu.

Aparaty KTG L8 Luckcome zostały wyposażone w automatyczną analizę zapisu KTG (kryt. Fischer/Krebs)

Tarnów, ul. Warzywna 10/2
tel. 690 066 967